Harry Potter roleplay

20. února 2017 v 20:01 | MaTonka
Každý máme pár oblíbených knížek, pro mnohé patří do seznamu favoritů Harry Potter a já bych dnes ráda sdílela svou zkušenost s tím, co všechno se může stát, pokud se ze záliby v příběhu stane koníček a co všechno se s takovým koníčkem dá provádět. Třeba v tom najdete zalíbení i vy.Odmala jsem byla fanouškem Harryho Pottera a zároveň jsem hrála textové hry (kdo je nezná, může si pod nimi představit tvorbu vlastního charakteru, za který se s ostatními domlouvá prostřednictvím textových zpráv v chatu nebo na fóru a prožívá tak jeho životní příběh), ale až před dvěma lety jsem se odhodlala své dvě záliby spojit dohromady. Byla to vlastně náhoda, od které jsem očekávala trochu relaxace, příjemnou hru, procvičování psaní a místo toho (nebo spíš zároveň s tím vším) se stalo něco magického.

České virtuální prostředí ani v nejmenším nezaostává za zahraničím, když nabízí rozličné roleplayové hry s tematikou Bradavického hradu, některé s důrazem na grafiku, na fórech nebo na blogu a jiné v chatech. Každá má své kouzlo, snad mi ale čtenáři prominout, když se v tomhle článku budu věnovat té, která nejvíc zamávala s mým životem. Když mi totiž kamarád napsal, jestli bych mu nechtěla pomáhat s jejími prvními krůčky, neváhala jsem a stala jsem se během svých posledních středoškolských prázdnin čarodějkou na plný úvazek a konečně nahlédla za oponu. A tak se zrodilo Crucio.

Co vám taková textovka může nabídnout?
  • stanete se středem svého oblíbeného fandomu
  • poznáte spoustu lidí se společnými zálibami
  • trénujete své psaní od gramatiky až po stylistiku
  • motivuje vás k vedlejším projektům
  • dozvíte se víc o fandomu
  • videa, písničky, placky, slety a mnoho dalšího


Když se mě lidé ptají, co mi vlastně hraní textových her dalo, doprovází to otázkou, kde na to beru čas. Ve skutečnosti neexistuje méně časově náročný koníček. Jako student si vyberete, která hodina vám vyhovuje (a jde dohromady s vaším školním rozvrhem nebo časem, kdy se vracíte z práce) a jednou týdně se na ni na necelých šedesát minut s profesorem a studenty sejdete v chatu. Když máte víc času, můžete si hodin vzít víc, přece jen se z Létání, Kouzelných formulí, Obrany proti černé magii, Věštění nebo Lékouzelnictví těžko vybírá jen jedna. A pokud se přece jen ani na jednu hodinu týdně necítíte, můžete si vytvořit dospělou postavu, za kterou není problém přijít hrát jednou za měsíc, když zrovna budete mít chuť.

Nedalo mi to ale jenom koníčka, při kterém si hraji na černovlasou, momentálně už třináctiletou studentku čar a kouzel, a její herní kamarády, ale také a především spoustu mimoherních kouzel. Rozhodně jsem od další z textovek, kterých jsem už hrála spoustu, neočekávala, že se jejím prostřednictvím seznámím s člověkem, za kterým se tuhle středu stěhuji, že se mi díky ní zalíbí kódování a pěkně se naučím s HTML, CSS a s podporou Nette, Gitu a dalších magických vychytávek pochopím, jak vlastně "ty internety" fungují, a ani ve snu jsem nepočítala s tím, že se díky ní tak nějak... posunu k dospělosti. A za to jí patří moje poděkování a oddanost.


"K dospělosti? Copak takovéhle hry nehrají jenom děti?" Ne. Nehrají. A v tom je to kouzlo! Rozmanitá hráčská komunita umožňuje fakt, že vždy najdete někoho, kdo je vám ochotný poradit, jít si s vámi zahrát, padne vám do noty a mnohdy se nebojí sednout na vlak a udělat si za vámi výlet přes půlku republiky. Ze zkušenosti bych srdce hráčské základy odhadovala na něco mezi šestnácti a dvaceti lety, máme ale jak hráče, kteří se za chvíli budou blížit spíš ke třicítce než ke sladkým dvaceti, tak štěňata, kterým je "pouhých" jedenáct. A obojí umožňuje jak pracovat na tom, aby naši mladší hezky psali, pomáhat jim s úkoly a vracet se s nostalgií do jejich let, tak zlepšovat sami sebe co se týká pedagogiky nebo prostě trochu relaxovat a sem tam si odpočinout od světa díky kouzelnickému hábitu.

To nejkouzelnější ale nakonec je, když překročíte hranice obrazovek, což se mi na jiných hrách nestávalo tak často, a zjistíte, že většina lidí z téhle komunity se mezi sebou zná, pravidelně se setkávají, tvoří páry a nejlepší přátelství právě díky tomu, kde se poznali, pořádají srazy, točí spolu videa, tráví spolu svátky nebo spolu třeba chodí do školy. A v mém a Tuníkově případě už spolu vlastně i bydlí.


A tomu, aby nikomu z nás hra nezevšedněla, brání svěží přístup nových hráčů, kteří s každým školním rokem (v jednom našem máme dva herní) nastupují do prvního ročníku naší školy čar a kouzel. Pokud vás můj příběh o tom, co mi vlastně hraní dalo, o čem je a že vám nemusí krást tolik času, kolik se zdá, zaujal, rádi vás mezi sebou přivítáme, protože další školní rok se blíží mílovými kroky.

A v tomhle ohledu má Crucio na svědomí ještě jednu vychytávku pro milovníky historie - naše hra se odehrává v roce 1946, takže jen rok po konci Grindewalldovy války (na kterou nás teď v kinech připravují Fantastická zvířata), tedy v době, kdy Tom Riddle, budoucí lord Voldemort, bloumá po světě a "učí se zlu." Jediným rozdílem od světa, který stvořila Rowlingová, je v naší hratelné fan fiction to, že Tom Riddle je u nás profesorem. Takže můžete v reálném čase chodit na hodiny největšího záporáka série dětství naší generace (a administrátoři můžou zkoumat, jestli už v tomhle roce může mít vaše postava obuté conversky).


Pokud jsem vás alespoň trochu navnadila na hraní, v rozhodnutí vám může pomoct ještě podívat se přímo na naši stránku (CRUCIO.cz), poslat tam někomu sovičku, mrknout na náš YouTube kanál a na naši fotogalerii ze sletů, hodit očkem po naší FB stránce, přiznáních naší komunity nebo si s ní přímo psát v našem neherním chatu a nebo se přidat do naší FB skupiny.

A teď už hurá na Crucio!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 PamPamPam PamPamPam | 20. února 2017 v 21:31 | Reagovat

Co dodat, je to naprosto úžasné!

2 Joina Joina | Web | 21. února 2017 v 11:20 | Reagovat

Taky ho od mala zbožňuji :)
Je zajímavé o čem to tu píšeš, trochu jsi mě navnadila  na to :)

3 MaTonka MaTonka | E-mail | Web | 21. února 2017 v 12:27 | Reagovat

[2]: To mě těší! A pokud by to mohla podpořit odpověď na jakékoli otázky ke hře nebo všeobecně ke komunitě, neváhej mi poslat sovičku (Antonia Faraway) nebo bývám často na Discordu (jako MaTonka). :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama